Mis on arvamusfestival?


“Arvamusfestival on üks väheseid sündmusi, kus kokku saavad inimesed riigiasutustest ja vabaühendustest, kultuuritegelased, ettevõtjad, ülikoolid, ajakirjanikud, kodanikud, kes kõik on osa eesti ühisest arutelukultuurist. Igal ühiskondlikul grupil on oma suhtluskeskkonnad ja kohtumispaigad. Arvamusfestivalil kohtume teineteisega silmast silma, et endale olulisi teemasid ja seisukohti laiemalt jagada ning jõuda parema vastastikuse mõistmiseni,” on öelnud Arvamusfestivali idee algataja Kristi Liiva.

Arutelud jõuavad festivali kavva aasta algusess toimuva avaliku ideekorje kaudu. Idee esitaja võib olla organisatsioon, inimeste sõpruskond või üksikisik. Ainus tingimus on valmisolek arutelu ideest teostuseni viia, sealhulgas ka kulutusi kandes. Arvamusfestival pakub platvormi, et igaüks saaks soovi korral läbi viia tasakaalustatud ja läbimõeldud arutelu ühiskondlikult olulisel teemal. 

Arvata on mõnes mõttes lihtne – mõni idee meeldib, teine mitte. Jõuda aga sellise arvamuseni, millel oleks mõju, mis rikastaks avalikku arutelu ning mille abil oleks võimalik jõuda paremate lahendusteni, on hoopis keerukam. Arvamusfestivali aruteludes lähtume heast arutelutavast.

Arutelud talletame nii helis kui pildis. Kuula toimunud arutelusid oma taskuhäälinguäpist ning vaata pilte festivalist Flickris. Kõiki materjale on võimalik vabalt kasutada, kui viitad Arvamusfestivalile ning foto autorile. 

Festivalil näeme!